Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

milion do podziału
Nasz Tczew

Milion do podziału dla mieszkańców

Poznaliśmy już projekty, które zakwalifikowały się do czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Miasto przeznaczy milion złotych na realizację najlepszych.

Tegoroczny budżet obywatelski rozpoczął się z lekkim opóźnieniem za sprawą zmiany obszarów głosowania. W poprzednich latach Tczew był podzielony na osiem okręgów, z kolei w tym roku jest ich aż dwanaście. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło łącznie 40 projektów, jednak po ich weryfikacji do głosowania zakwalifikowało się tylko 27 z nich – najmniej ze wszystkich dotychczasowych edycji. Zespół oceniający odrzucił 11 wniosków, jeden został wycofany przez samego zgłaszającego, a kolejny stanowi połączenie dwóch mniejszych projektów. Mimo to, wiceprezydent Tczewa jest usatysfakcjonowany z aktywności mieszkańców.

W 7. okręgu, który należy przede wszystkim do Nowego Miasta, nie zgłoszono żadnego projektu. Tylko po jednym wniosku zakwalifikowano w okręgach numer 1 – osiedle Staszica i Zatorze, 5 – osiedle Prątnica i 12, czyli części osiedla Czyżykowo. Na najwięcej projektów, bo aż na sześć, będzie można głosować w 8. okręgu, który stanowi część osiedla Garnuszewskiego. Na realizację projektów miasto przeznaczy milion złotych, a kwoty na poszczególne okręgi wahają się od 51- do 127 tysięcy.

 

Tak jak w poprzednich latach, w tym roku projekty również dotyczą przede wszystkim modernizacji placów zabaw i siłowni. Ponadto, pojawiły się pomysły przebudowy chodników, zagospodarowania zielonych terenów poprzez posadzenie ozdobnych krzewów i postawienie nowych ławek, a także budowy nowego boiska do siatkówki o sztucznej nawierzchni.

Głosowanie rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 15 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi do 6 kwietnia.