Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

18 projektów
Nasz Tczew

Milion złotych na 18 projektów

Po raz czwarty miasto będzie realizować pomysły tczewian, które zgłosili w ramach Budżetu Obywatelskiego. W dwunastu okręgach zatwierdzonych zostało do wykonania 18 projektów. Na wszystkie prace przeznaczono milion złotych.

Podczas konferencji prasowej z dziennikarzami, która odbyła się w urzędzie miejskim podano ostateczne wyniki głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, który po raz czwarty będzie w Tczewie realizowany. Mieszkańcy do 13 stycznia mogli zgłaszać swoje propozycje. Z kolei głosowanie przez Internet i w formie zbierania podpisów trwało od 28 lutego do 15 marca.

Ponad 7,5 tysiąca mieszkańców głosowało na łącznie 27 projektów w 12 okręgach. W efekcie czego realizowanych będzie 18 z nich. Łącznie oddano blisko 10 tysięcy głosów. Najmłodsi mieli 16 lat, najstarsza osoba – 98. Wśród zgłoszonych pomysłów są m.in. kolejne place zabaw, remonty chodników czy budowa boiska do gry w siatkówkę, a także iluminacje świąteczne. Macieja Zycha, inspektora Wydziału Spraw Komunalnych i Inwestycji Urzędu Miejskiego zapytaliśmy o dalsze procedury poprzedzające rozpoczęcie prac.