Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Będą kontrolować przebieg wyborów
Nasz Tczew

Będą kontrolować przebieg wyborów

Komitet Obrony Demokracji przyjechał do Tczewa w ramach akcji „Obywatelska Kontrola Wyborów”. W trakcie spotkania rozmawiano z tczewianami o praworządności, prawach kobiet, a także o 25-leciu uchwalenia konstytucji. Nie wszystkim mieszkańcom spodobała się wizyta KOD-u w Tczewie.

Spotkanie zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji odbyło się na tczewskim Manhattanie. Jednym z jego celów było pozyskanie obserwatorów do komisji wyborczych w związku ze zbliżającymi się, przyszłorocznymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi.

W trakcie spotkania przypomniano, że w tym roku mija 25 lat od uchwalenia konstytucji. Organizatorzy wydarzenia rozdawali ustawę zasadniczą i prosili tczewian o odczytanie jej fragmentów. W spotkaniu wzięli udział nie tylko przedstawiciele KOD-u, ale także Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy.

Mimo że spotkanie dotyczyło apolitycznych tematów takich jak kontrola wyborów i konstytucja, niektórzy mieszkańcy uznali je za polityczne ze względu na obecność właśnie polityków. Nie zabrakło ostrych słów ze strony przeciwników KOD-u. Organizatorów takie zachowania nie zniechęciły. Deklarują, że rozmawiają z każdym.