olek mistrz
Nasz Tczew

Mistrzostwo Polski i debiut na medal młodego tczewianina

Tczewianin Aleksander Lewandowski osiągnął kolejne sukcesy w jeździectwie. Podczas kilkudniowych Halowych Mistrzostw Polski w Lesznie osiemnastolatek zdobył dwa medale w skokach przez przeszkody. Został mistrzem Polski młodych jeźdźców, zdobył także brązowy medal w swoim debiutanckim starcie w mistrzostwach Polski seniorów.

Aleksander Lewandowski trenuje jeździectwo od przeszło sześciu lat. Trenuje codziennie po kilka godzin. Od 2019 roku jest kadrowiczem w reprezentacji Polski juniorów. Jest uczniem klasy maturalnej I LO w Tczewie, mieszka na Suchostrzygach.

Sportowe umiejętności Olka Lewandowskiego rosną z miesiąca na miesiąc. W tym roku w skokach przez przeszkody po raz drugi w karierze sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów. Był też najlepszym z polskich kadrowiczów na Mistrzostwach Europy, jakie odbyły się latem w Portugalii.

Jego postępy możemy też podziwiać dzięki dokonaniom w zawodach halowych. Olek niedawno ukończył 18 lat i jest wciąż juniorem, jednak w halowych Mistrzostwach Polski postanowił wystartować w starszej kategorii do lat 21 oraz zadebiutować w mistrzostwach Polski seniorów. Zawody odbyły się niedawno w Lesznie w hali Jeździeckiego Klubu Sportowego Przybyszewo. Łącznie startowało w nich 135 zawodników, którzy przywieźli na zawody blisko 200 koni. W kategorii seniorów rywalizowało 13 jeźdźców.

Halowym mistrzem polski seniorów został Dawid Kubiak z Gdańska, srebro wywalczył Hubert Polowczyk. W Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców, w których tczewianin wywalczył złoto, srebro zdobyła Aleksandra Wypchło, a brąz Olga Skrobacz.