Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

cnoty TUTW
Nasz Tczew

Dom cnót niewieścich na scenie CKiS

Teatralna grupa Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działająca pod kierunkiem koordynatorki Marii Banny zaprosiła na premierę spektaklu zatytułowanego “Cnoty niewieście”. Reżyserem i autorem scenariusza tej komediowej sztuki jest Piotr Weintz.

Grupa teatralna Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w tym roku obchodzi jubileusz pięciolecia działalności artystycznej. Ma na swoim koncie kilka spektakli teatralnych, ale także działań performatywnych, za które otrzymała nagrody oraz wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.

Zwieńczeniem jubileuszowego sezonu była premiera komediowej sztuki zatytułowanej “Cnoty niewieście”. O spektaklu mówi autor scenariusza i reżyser Piotr Weintz.


Zespół tworzy 15 osób. 14 aktorek i jeden mężczyzna, który w domu cnót niewieścich brawurowo odegrał rolę kobiecą. W roku jubileuszowym aktorzy wraz z reżyserem są bardzo aktywni. Niedawno w sali Centrum Kultury i Sztuki można było zobaczyć widowisko teatralno-muzyczne, które było zwieńczeniem projektu zatytułowanego “Każdy odczuwa ją inaczej”. Projekt był wielowątkowy i miał międzypokoleniowy charakter.