Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

undergramy 19
Nasz Tczew

Mocne heavy metalowe UnderGramy

IX Festiwal Muzyczny Undergramy organizator, czyli Centrum Kultury i Sztuki, rozłożył na dwa dni. W piątek odbył się konkurs, który zwyciężyła Roxana Tutaj z zespołem Good Omen, a w sobotni wieczór w amfiteatrze zagrały trzy rockowe formacje Illusion, Hunter i Acid Drinkers.

Na Festiwal UnderGramy składają się dwie części – najpierw do konkursu stają młode zespoły, a wydarzenie wieńczy występ gwiazd polskiej alternatywnej sceny muzycznej. Ponad sześćdziesiąt zespołów zgłosiło się do konkursu, zakwalifikowano pięć formacji, które zaprezentowały się w Tczewie, a zwyciężyła Roxana Tutaj z zespołem Good Omen, którzy jurorów ujęli swoim blues-rockowym stylem.
Trzy znane zespoły polskiej sceny rockowej w sobotni wieczór ściągnęły wielu fanów mocnego brzmienia. Choć wszystkie formacje kojarzone są z metalowym odcieniem rocka, to jednak są różni wykonawcy.

Trójmiejski Illusion W latach 90 wydał pięć albumów, a piosenkami „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” szybko i na długo zyskał uznanie fanów. Po siedmiu latach Illusion zawiesił działalność, Muzycy później kilka razy podejmowali współpracę, aż w 2014 roku ukazała się pierwsza nowa płyta po reaktywacji. Illusion ma rzeszę wiernych fanów w całym kraju

Zespół Hunter także ma swoich stałych zagorzałych fanów. działa od 33 lat, wydał siedem albumów. Wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu, zaskakuje różnymi elementami, takze scenograficznymi podczas koncertów. Zwieńczeniem Undergramy był występ legendarnego zespołu Acid Drinkers ze swoim charyzmatycznym frontmenem Tittusem, czyli Tomaszem Pukackim.
Blisko cztery godziny dynamicznej rockowej muzyki – ten wieczór w tczewskim amfiteatrze fani metalu zapamiętają na długo.