Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

cross 2021
Nasz Tczew Sport

Mokro i słonecznie na tczewskim crossie

Ponad 170 osób wzięło udział w VI Tczewskim Crosie Rowerowym. Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania niełatwą blisko 30-kilometrową trasę ze startem i metą w Rokitkach. Wyścig wygrał tczewianin Jarosław Kowalczyk, w kategorii open kobiet najszybsza była Anna Pawella ze Starogardu Gdańskiego.

Impreza jest wspólnym przedsięwzięciem Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie. Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania blisko 30-kilometrową trasę wiodącą leśnymi i polnymi terenami, na której nie zabrakło wymagających podjazdów.

Tradycyjnie najliczniejszą grupę stanowili miejscowi rowerzyści, najbardziej widoczna była tczewska grupy kolarska Gryf. Jednak na cross przyjechali też mieszkańcy wielu pomorskich miejscowości.
Na malowniczą trasę wyruszyło 174 uczestników wyścigu, natomiast ukończyło go 173. Pogoda dopisała. Nie było deszczu, który padał dwa dni przed crossem i sprawił, że nawierzchnia trasy była fragmentami trudna. Kolarze na mecie nie kryli radości i satysfakcji.

Wyścig wygrał prezes Grupy Kolarskiej Gryf Tczew Jarosław Kowalczyk, który osiągnął czas 1 godzina, 1 minuta i 10 sekund. Drugie miejsce zajął zwycięzca piątego crossu Sławomir Pituch z Bytowa, a trzecie Michał Rozkocha ze Starogardu Gdańskiego . W kategorii kobiet open najlepsza była starogardzianka Anna Pawella.
Na podium zaproszono jeszcze najlepszych w dziesięciu kategoriach według podziału na wiek i płeć. Spośród tczewian zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Karolina Papiernik, Piotr Suska i Patryk Mróz.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe w tym – rower górski. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki oraz pamiątkowy medal, izotonik, po wysiłku czekał na nich posiłek.

Nagrody i pamiątkowe statuetki wręczali Andrzej Błaszkowski dyrektor TCSiR oraz dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański. Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują wolontariuszom z OHP w Tczewie, grupie kolarskiej Gryf Tczew, sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznej organizacji szóstej edycji tczewskiego crossu.