Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

matury 2021
Nasz Tczew

Przeciętne i słabe wyniki matur w szkołach powiatu tczewskiego

Poznaliśmy statystyki wyników matur. W szkołach ponadpodstawowych nadzorowanych przez starostwo tczewskie zdało 66 procent uczniów przystępujących do egzaminów dojrzałości. Dokładnie tyle samo procent zdało egzaminy na tym samym etapie w ubiegłym roku szkolnym.

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym egzamin składał się jedynie z części pisemnej. Na poziomie podstawowym uczniowie musieli podejść do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Tegoroczna matura została przeprowadzona między 4 a 21 maja. Do egzaminu przystąpiło około 271 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników z całej Polski. Z tego bez poprawki maturę zdało 74,5 procenta. Wśród uczniów z województwa pomorskiego pozytywny wynik egzaminu uzyskało 71,5 procenta zdających. W szkołach, których organem prowadzącym jest starostwo powiatowe w Tczewie, a nie należy do nich Uniwersyteckie Liceum Katolickie w Tczewie, spośród 619 uczniów zdało 408, co stanowi 66 procent. Dokładnie taki sam wynik w szkołach powiatu tczewskiego odnotowano podczas ubiegłorocznej matury. Jest on zdecydowanie gorszy od średniej krajowej i wojewódzkiej.

Średnią powiatu tczewskiego podwyższa tradycyjnie I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, które osiągnęło wynik 93 procent pozytywnych wyników matur, chociaż w ubiegłym roku było to 99 procent.

Drugie LO w Tczewie uzyskało wynik 70 procent, ale gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że niespełna 20 uczniów nie przystąpiło w tej placówce do matur, to jest to wynik słaby. Znacząco poprawiły się wyniki matur w Liceum Ogólnokształcącym w Pelplinie. Tu była tylko jedna maturalna klasa, ale ci którzy przystąpili do egzaminu uzyskali wynik ponad 80-procentowy.

Placówki z Gniewa zaniżyły powiatową średnią, podobnie jak tczewskie zespoły szkół Ekonomicznych, Budowlanych i Odzieżowych oraz najsłabszy w statystyce Zespół Szkół Branżowych. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych stanęli na wysokości zadania, uzyskując wynik 70 procentowy.