Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ŚDS Zatorze
Nasz Tczew

Nowoczesny dom dla niepełnosprawnych

Dobiega końca gruntowna przebudowa budynku przy ul. Elżbiety 19A na osiedlu Zatorze. Będzie tu działać nowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Inwestycja sfinansowana z budżetu miasta kosztowała 750 tysięcy złotych.

W budynku przy ulicy Elżbiety 19A były mieszkania socjalne, ale ten parterowy obiekt wymagał generalnego remontu. Jest w nim ponad 200 metrów powierzchni użytkowej, obok ogród – władze miasta zauważyły potencjał tego miejsca i postanowiły tu zainwestować na potrzebę utworzenia nowego Domu Samopomocy, a utworzenie takiej placówki w Tczewie i tak było koniecznością. Zadanie prowadziło Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Trwają jeszcze ostatnie prace, ale ruszyła procedura odbiorowa i wyposażania obiektu. Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie Gabriela Brządkowska powiedziała nam o tym jak będzie funkcjonować nowa placówka.

Ośrodek na Zatorzu to czwarty środowiskowy dom samopomocy w Tczewie. Zwiększenie sieci placówek nie oznacza udzielenia opieki większej liczbie osób tylko dostosowania się do nowych wymogów i poprawę jakości opieki.

Budynek wewnątrz został wyremontowany kompleksowo, jest wyposażony w nowoczesne instalacje, systemy bezpieczeństwa, monitoring. Obiekt wymaga jednak jeszcze remontu z zewnątrz. Władze Tczewa jeszcze w tym roku będą ubiegać się o środki finansowe na elewację i zagospodarowanie ogrodu.

Gotowość pracowników i nowej placówki niestety nie oznacza rozpoczęcia zajęć w obiekcie. Te będą mogły być prowadzone, gdy zostaną zniesione decyzje, związane z epidemią koronawirusa.