Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

muzykuj koncert
Nasz Tczew

Muzykowali bez ograniczeń w CKiS

W ramach programu Centrum Inicjatyw Twórczych w Centrum Kultury i Sztuki zrealizowano projekt “Muzykuj bez ograniczeń” skierowany do osób w wieku powyżej trzydziestu lat. Finałem przedsięwzięcia był koncert, w którym z profesjonalnym zespołem wystąpiły osoby wyłonione w castingu.

Muzykuj bez ograniczeń to projekt skierowany do osób po trzydziestce, po czterdziestce lub jeszcze starszych, które lubią śpiewać czy grać na instrumencie, ale nie mieli możliwości rozwijać swojej pasji i pokazać się szerszej publiczności. Koordynatorka projektu Julia Mielczarek zaangażowała grupę doświadczonych muzyków, trenerkę wokalną Karolinę Kornas, żeby przeprowadzić casting i przygotować koncert. Do projektu zgłosiło się ponad 30 muzycznych pasjonatów. Po przesłuchaniach wyłoniono dziewięć osób, które potem zaproszono na warsztaty i próby przygotowujące do występu na scenie Centrum Kultury i Sztuki. Było to siedem wokalistek, jeden wokalista i jeden gitarzysta.

Przebój Manaamu „Kocham Cię kochanie moje” zaśpiewała Sylwia Wysocka. Z innym utworem wykonywanym przez Korę Jackowska zmierzyła się Marzena Franczak. Wielkie hity “Tyle słońca w całym mieście” oraz “Dni których nie znamy” zaspiewała Katarzyna Ciosek. Wokalista występujący na koncercie to Piotr Kajut. Zaprezentował utwory z repertuaru Chłopców z Placu Broni oraz Czesława Niemena. Barbara Pustkowska-Różycka zaśpiewała wzruszajaca balladę zespołu Dżem. Następnie Joanna Płaczkowska interpretowała przebój Seweryna Krajewskiego “Uciekaj moje serce”, do którego tekst napisała Agnieszka Osiecka.

Brawami widownia nagrodziła występ Kamili Bałdowskiej, w którym wykonała utwór “Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar. Finałem koncertu było wspólne wykonanie przeboju Maryli Rodowicz “Niech zyje bal” oraz na bis przeboju Anny Jantar “Nic nie może wiecznie trwać”