Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

skrzydło SSP 2
Nasz Tczew

Budują skrzydło Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2

W miejsce zburzonego budynku, w którym ostatnio była filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej przy ulicy Gdańskiej budowany jest nowy obiekt. Będzie to część kompleksu Sportowej Szkoły Podstawowej numer 2.

Sportowa Szkoła Podstawowa numer 2 funkcjonuje od ponad czterech lat w dwóch obiektach – przy ulicy Gdańskiej i w dużym przedwojennym gmachu przy ulicy Południowej. Władze Tczewa chcą to zmienić. Po wybudowaniu nowego skrzydła kompleks szkolny przy Gdańskiej będzie w jednym miejscu i będzie wystarczający na potrzeby dwójki. Obiekt przy ulicy Południowej być może znajdzie nowe przeznaczenie, miasto będzie próbowało sprzedać tę nieruchomość. Pomysł ten spodobał się dyrektorowi dwójki Robertowi Krasce.

Rozbudowa Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 trwa od kilku miesięcy . Koszt zadania to ok. 3 mln zł, inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach wsparcia rządowego samorządów, tzw covidowego. Obecnie prace koncentrują się na budowie ścian pierwszej kondygnacji, wkrótce wykonywane będą schody oraz strop między parterem a pierwszym piętrem budynku.

Na parterze oraz na piętrze budynku zlokalizowane zostaną po trzy klasy szkolne oraz węzły sanitarne i klatka schodowa. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja ma być zrealizowana do sierpnia przyszłego roku, tak żeby od września, czyli od początku nowego roku szkolnego, mogły odbywać się w nowym obiekcie zajęcia.