Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

gitarowy shot
Nasz Tczew

Gitarowy Shot z konkursem i koncertem powrócił

Pięciu solistów wzięło udział w ogólnopolskim konkursie singer-singwriter w ramach drugiej edycji festiwalu Gitarowy Shot, jaki odbył się w klubie muzycznym Centrum Kultury i Sztuki. Zwieńczeniem festiwalu był koncert formacji Wojtek Pilichowski Band.

Festiwale gitarowe organizowane przez Centrum Kultury i sztuki to już tradycja. Początkowo były to kilkudniowe imprezy poświęcone muzyce klasycznej, ale w 2019 roku festiwal zmienił swoje oblicze, odkąd koordynatorem wydarzenia został Roman Puchowski. Muzyk z Tczewa, znany songwriter, bluesman, kompozytor i aranżer postanowił ukazać gitarę jako instrument o wielkich możliwościach, służący wielu gatunkom muzyki, nie tylko klasyce.
W minioną sobotę w klubie muzycznym CKIS odbyła się druga edycja festiwalu Gitarowy Shot. Powrócił po dwuletniej pandemicznej przerwie. W pierwszej części imprezy odbył się konkurs Singer – Songwriter skierowany do twórców i jednocześnie wykonawców własnych piosenek.

Do konkursu zgłosiło się pięciu wykonawców. Każdy z nich zaprezentował trzy utwory. Jury pod przewodnictwem Romka Puchowskiego każdego ze śpiewających gitarzystów nagrodziło. Wyróżnienia otrzymali Eryk Płotka, Jacek Ćwikliński i Adam Galewski. Ponadto nagrodę specjalną w postaci nagrania w studiu Creme de la Creme otrzymał Ćwikliński. Drugą nagrodę przyznano Piotrowi Bunkowskiemu. Konkurs songwriterów wygrał Michał Sarnowski.

Zwycięzca znany jest w Tczewie jako wokalista rockowych formacji, przede wszystkim Czarnych Kwiatów. Podczas swojego występu pokazał swoje wokalne walory, ale też nowe oblicze – autora i gitarzysty świetnie odnajdującego się w budowaniu kameralnego klimatu.

Atrakcyjność festiwalu mają zapewnić goście – gitarzyści i twórcy gwarantujący koncerty na wysokim artystycznym poziomie reprezentujący różne odmiany muzyki od klasyki poprzez folk, blues-rock po ostre i awangardowe brzmienia. Zwieńczeniem tegorocznego Gitarowego Shotu był koncert zespołu Wojtek Pilichowski Band. Kwartet zaprezentował instrumentalną muzykę fusion z elementami rocka, jazzu i electro. Zespół tworzą młodzi instrumentaliści oraz lider Wojciech Pilichowski, znany przede wszystkim jako wirtuoz gitary basowej, ale też jako kompozytor czy aranżer. Jego dorobek muzyczny jest imponujący, tak jak lista znakomitych muzyków z jakimi współpracował.