Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

remont orzeszkowej
Nasz Tczew

Na Czyżykowie będą nowe parkingi?

Rozpoczął się remont ulicy Elizy Orzeszkowej na Czyżykowie. Droga będzie kompleksowo zmodernizowana i zwiększy się przy niej liczba miejsc parkingowych. W tej samej części osiedla mają powstać dwa nowe parkingi, ale jak na razie nie ma chętnych podmiotów do wykonania tych inwestycji.

W tym roku urząd miasta zaplanował wiele inwestycji na Czyżykowie. Jedna z nich – przebudowa ulicy Elizy Orzeszkowej – niedawno się rozpoczęła.
Jednokierunkowa ulica Elizy Orzeszkowej obsługuje dużą liczbę mieszkańców Czyżykowa. To wąska droga, licząca około 260 metrów, ale jest przy niej aż dziesięć obiektów wielomieszkaniowych i obiekt handlowy. Do przetargu na przebudowę ulicy Orzeszkowej przystąpiła jedna firma – lokalna. Zadanie wyceniła na 1 milion 600 tysięcy złotych. Władze miasta zdecydowały się na tę ofertę, choc na to zadanie początkowo zabezpieczono 1 milion 300 tysięcy.

W pierwszym etapie prac firma wykonująca zadanie zajęła sie wykopami najgłębszymi w ulicy Ceglarskiej i przy bloku Orzeszkowej 7, czyli budową kanalizacji deszczowej. O podział na etapy inwestycji zapytalismy włascicila firmy ARS, wykonującego przebudowę.
Najwięcej utrudnień dla mieszkańców będzie podczas przebudowy ulicy na odcinku od pętli autobusowej do budynku orzeszkowej 5. Do naszej redakcji dotarły głosy osób zaniepokojonych tym, że przez kilka miesiecy będa odcięci od dojazdu i wejścia do swoich domów.

Również w tym roku w tej samej części Czyżykowa przy ulicy Kazimierza Tetmajera oraz przy Władysława Orkana miasto planuje jeszcze w tym roku wybudować dodatkowe miejsca parkingowe. Na budowę obu parkingów w budżecie miasta zarezerwowano 450 tysięcy złotych. Nie wiadomo jednak czy w tym roku uda się przeprowadzić te inwestycje, bo nie ma chętnych wykonawców.