Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

boisko kanonka
Nasz Tczew

Na kanonce budują boisko do beach soccera

Z inicjatywy trenera piłki ręcznej MKS Sambor Artura Wierzbickiego na kanonce powstaje duże piaszczyste boisko, z którego będą mogli korzystać nie tylko miłośnicy plażowego szczypiorniaka. Na nowym boisku będzie można również rozgrywać mecze beach soccera, co ucieszyło zwłaszcza piłkarki nożne Pogoni.

Kanonka, czyli teren rekreacyjno-sportowy przy ulicy Warsztatowej, to lubiane przez mieszkańców miejsce aktywnego spędzania czasu. Pierwsze piaszczyste boiska do siatkówki plażowej wybudowano tu już w latach dziewięćdziesiątych. Teraz mamy tu kompleks takich boisk. Podczas turniejów o grand prix Tczewa równolegle rozgrywanych może być sześć meczów.

Inne drużynowe konkurencje na piaszczystych boiskach stały się również bardzo popularne. Szlakiem siatkówki plazowej, która jest dyscyplina olimpijską, podąża piłka ręczna i piłka nożna. Już od wielu lat w mistrzostwach polski w piłce ręcznej plażowej i to z sukcesami biorą udział juniorki MKS Sambora Tczew. Także piłkarki nożne Pogoni Tczew zaczęły osiągać sukcesy na ogólnopolskich turniejach beach soccera. Na prośbę trenera młodych samborzanek Artura Wierzbickiego o zbudowanie na kanonce większego piaszczystego boiska dedykowanego piłce ręcznej zareagowali dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji Andrzej Błaszkowski oraz radny miejski, animator sportowy Tomasz Tobiański.

Boisko będzie ogrodzone, obok mają stanąć ławki. Błaszkowski z Tobiańskim zabiegają o wyposażenie. Na pewno będa bramki, przydałyby sie jeszcze piłkochwyty.