Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Iluminacja wiaduktu na Wojska Polskiego
Nasz Tczew

Iluminacja wiaduktu na Wojska Polskiego

Po wielu latach mieszkańcy Tczewa doczekali się podświetlenia wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Od tygodnia tczewianie mogą wieczorami dostrzec kolorową iluminację.

W 2010 roku Starostwo Powiatowe w Tczewie rozpoczęło wymianę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Wojska Polskiego. Inwestycja została zakończona w grudniu 2011 roku. Już wówczas samorządowcy planowali zamontowanie iluminacji, jednak próbny test zakończył się niepowodzeniem.

Temat wrócił w 2014 roku, kiedy większość powiatowych dróg na terenie Tczewa zaczęła podlegać miastu. Ówczesny dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg wyjaśniał, że inwestowanie we wspomniany wiadukt było nieopłacalne ze względu na toczącą się wówczas batalię sądową z firmą, która nie wykonała inwestycji na czas. W tym roku władze miasta postanowiły zrealizować plan starostwa powiatowego sprzed wielu lat. W programie „Pytania do Prezydenta” o iluminacji opowiedział Mirosław Pobłocki.

Iluminacja zdobi wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego od 6 listopada. Dodajmy, że pierwotnie projekt wiaduktu zakładał montaż łuku czerwonego, a nie niebieskiego. Dodatkowo jego przekrój miał być okrągły, a nie kwadratowy. W 2011 roku okazało się, że projektant bez konsultacji ze starostwem wybrał kwadratowy łuk ze względu na mniejsze koszty zadania.