Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Szpitale Tczewskie nie ukrywają łóżek
Nasz Tczew

Szpitale Tczewskie nie ukrywają łóżek

Prezes Szpitali Tczewskich informuje o bieżącej sytuacji w placówce oraz komentuje obecność na terenie lecznicy żołnierzy, którzy zostali przydzieleni do liczenia łóżek. Ich zadaniem jest sprawdzenie, czy szpitale w Polsce nie ukrywają miejsc dla pacjentów. Prezes zapewnia, że tczewska placówka nie ma niczego do ukrycia.

Przypomnijmy, że Szpitale Tczewskie zostały zobowiązane przez ministra zdrowia i wojewodę pomorskiego do utworzenia 242 łóżek.

Dodajmy, że w ciągu minionego tygodnia sanepid wykrył 499 nowych przypadków zachorowań na terenie powiatu tczewskiego, czyli o kilkaset mniej niż w tygodniu poprzednim. W ciągu ostatnich siedmiu dni w powiecie nie odnotowano wyniku dziennego przekraczającego stu nowych chorych. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 39 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało ponad 2300 osób, z czego 683 wyzdrowiało. Pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest ponad 1600. Na terenie województwa sanepid wykrył ponad 410 aktywnych ognisk zakażeń.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano trzy kolejne zgony spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2. Mowa o 79-letniej kobiecie oraz o dwóch mężczyznach: 62- i 77-letnim. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 21 osób, a w województwie pomorskim 525.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 103 respiratory znajdujące się na Pomorzu, wolne są 33. Z kolei na ponad 1600 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest 600.