Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nagrody sportowców
Nasz Tczew

Nagrody prezydenta dla tczewskich sportowców

W sali obrad rady miasta odbyła się uroczystość wręczenia nagród prezydenta. Uhonorowano 31 sportowców z Tczewa i 11 trenerów za osiągnięcia w 2023 roku. Łączna pula nagród wyniosła ponad 63 tysiące złotych.

Nagrodzono finansowo tych sportowców, którzy zdobywali medale na zawodach co najmniej o randze mistrzostw Polski. Nagrodzono również trenerów medalistów. Regulamin określa, że nagrody przyznawane są sportowcom dyscyplin olimpijskich w kategoriach wiekowych dziecięcych i młodzieżowych.

Nagrody wręczał wiceprezydent Tczewa do spraw społecznych Adam Urban, który podkreślił, że młodzi tczewianie poprzez sport promują nasze miasto i zasłużyli na wsparcie.

W gronie 31 nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele sześciu dyscyplin. Łączna pula nagród wyniosła ponad 63 tysiące 200 złotych.
Uhonorowano aż czternaścioro zawodniczek i zawodników Sportowego Klubu Karate Senshi Tczew. Niestety nie było ich na uroczystości z powodu wyjazdu na obóz sportowy. Nagrody otrzymało również dziewięcioro przedstawicieli sekcji wioślarskiej KKS Unia Tczew. Złoto na Ogólnopolskiej olimpiadze młodziezy zdobyła czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt.

Wiktoria Brzoskowska, Tatiana Getkowska i nieobecna Oliwia Zawitowska oprócz złota ze sterniczka zdobyły brąz w czwórce bez sterniczki. Osada czwórka ze sternikiem chłopców Unii wywalczyła srebrny medal na olimpiadzie młodzieży.

UKS Dwójka Tczew prowadzi sekcje pływackie i pięcioboju nowoczesnego, w ramach tej drugiej osiąga znaczące sukcesy. Mistrzostwo Polski indywidualnie i w sztafecie w trójboju nowoczesnym wywalczył nieobecny na uroczystości Miłosz Miklis, a indywidualną wicemistrzynią kraju w dwuboju została w ubiegłym roku Kornelia Gzella, której trenerem jest Sławomir Gdaniec.