Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

prochownia centrum handlowe
Nasz Tczew

Prezydent podpisał akt notarialny z inwestorem centrum handlowego

W poniedziałek, 5 lutego, władze naszego miasta zawarły z inwestorem umowę sprzedaży nieruchomości, na której będzie wybudowane centrum handlowe. Akt notarialny podpisali prezydent miasta z przedstawicielem nowego właściciela działki.

Jesienią ubiegłego roku miasto Tczew rozstrzygnęło przetarg na sprzedaż blisko trzy-hektarowej nieruchomości przy drodze krajowej numer 91. Ofertę za niespełna 15 milionów złotych złożyła firma inwestująca w Polsce w parki handlowe. W poniedziałek piątego lutego władze miasta zawarły z inwestorem umowę o sprzedaży.

Nieruchomość znajduje się u zbiegu al. Solidarności i al. Kociewskiej, oddzielonej od południa łącznicą kolejową, a od zachodu ulicą Czerwonego Kapturka. Plan zagospodarowania przestrzennego określa dla tego obszaru rozmieszczenie obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych, a przeznaczeniem uzupełniającym są inne usługi takie jak gastronomiczna, stacja paliw, czy garaż wielopoziomowy.

Prezydent potwierdził, że nabywca to firma należąca do grupy Falcon Investment Management mającą w swoim portfolio dużo zadań w całej Polsce. Aktualnie buduje centrum handlowe w Dzierżoniowie na Śląsku na nieruchomości 5-hektarowej. Falcon realizuje również w konsorcjum z innym partnerem największy park handlowy w Koszalinie.