Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Starosta nagrodził Absolwentów Roku
Nasz Tczew

Starosta nagrodził Absolwentów Roku

Starosta tczewski po raz pierwszy wręczył nagrody Absolwenta Roku uczniom szkół ponadpodstawowych, dla których powiat tczewski jest organem prowadzącym. Łącznie starosta nagrodził piętnastu uczniów.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w minioną środę. Starosta tczewski Mirosław Augustyn każdemu z piętnastu wyróżnionych uczniów wręczył nagrody rzeczowe. Otrzymali je tegoroczni absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy wykazali się wzorową postawą, w pełni angażowali się w życie szkoły, brali udział w konkursach przedmiotowych i zawodowych, jak również propagowali wśród rówieśników idee wolontariatu. Nagrodzonym uczniom towarzyszyli rodzice, dyrektorzy i nauczyciele z poszczególnych placówek. Maciej Lica okazał się najlepszym absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie.

Najlepszą absolwentką II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie okazała się Aleksandra Jacniacka. W przypadku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie nagrodzono trzy osoby: Amelię Karcz, Karolinę Malinowską oraz Wiktorię Serokę. Spośród absolwentów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie nagrodzono Darię Mańkowską, a także Martynę Marocką, która ukończyła profil mundurowy w liceum ogólnokształcącym.

Sebastian Freda i Martyna Zimna okazali się najlepszymi absolwentami Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, z kolei w przypadku Zespołu Szkół Ekonomicznych była to Kamila Garska. W Zespole Szkół Technicznych w Tczewie najlepszy okazał się Kacper Brzostek, a także Dominik Chroboczek. Zapytaliśmy Dominika za co otrzymał nagrodę oraz na jakie studia się wybiera.

Nagrodę otrzymały również Paula Rutkowska oraz Klaudia Misiórska z Zespołu Szkół Branżowych w Tczewie, a także Patryk Opala, który ukończył Branżową Szkołę I Stopnia w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie. Mama absolwenta bardzo chwali szkołę, którą ukończył jej syn. Starosta uważa, że poziom edukacji w powiecie tczewskim podnosi się.