Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

prezydent Tczewa nagrodził uczestników miejskiego konkursu
Nasz Tczew

Nagrodzono za piękne balkony

W sali obrad urzędu miejskiego wręczone zostały nagrody uczestnikom dwudziestego pierwszego konkursu na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację, otoczenie”.

Konkurs na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację, otoczenie” jest dobrze znany tczewianom, bowiem już po raz dwudziesty pierwszy wzięli w nim udział. A jego rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem nagród odbyło się w sali obrad urzędu miejskiego. W imieniu prezydenta Tczewa nagrody przekazywał Mirosław Augustyn, przewodniczący Rady Miejskiej. Mieszkańcy Tczewa przywiązują wagę do swoich balkonów, ogródków, najbliższego otoczenia, przez co upiększają miasto a to spotyka się z aprobatą włodarzy

Do konkursu, wpłynęły 22 zgłoszenia. W kategorii budynków wielomieszkaniowych przyjęto 15 zgłoszeń, w tym piętnaście dotyczyło oceny balkonu. W kategorii domów jednorodzinnych rozpatrywano trzy zgłoszenia oraz cztery – w kategorii elewacja budynku. Czteroosobowe jury, które składało się z wiceprezydenta, dwóch przedstawicieli Wydziału Spraw Komunalnych i Inwestycji oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków zdecydowało o nagrodzeniu wszystkich uczestników, którzy poza dyplomami otrzymali nagrody pieniężne. W kategorii budynków wielomieszkaniowych za najładniejsze balkony przyznano trzy pierwsze miejsca, pięć – drugich oraz cztery – trzecie. W tym roku nie przyznano nagród w kategorii za otoczenie. Natomiast w kategorii budynków jednorodzinnych przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce. W kategorii elewacja budynku jury nagrodziło cztery wspólnoty kamienic na obszarze Starego Miasta.

Zapytaliśmy Edmunda Peka i Justynę Kowalską – zwycięzców w kategorii budynków wielomieszkaniowych o ich pasję z kwiatami.