Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Najlepsze krótkie filmy świata
Nasz Tczew

Najlepsze krótkie filmy świata

Centrum Kultury i Sztuki po raz szósty zaprosiło mieszkańców na dwunasty pokaz najlepszych niezależnych filmów świata “Grand Off”.

Powołane do życia w 2006 roku Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych “Grand Off” to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Jest to jednocześnie najważniejsza inicjatywa tego typu w Polsce. Centrum Kultury i Sztuki po raz szósty zorganizowało prezentację nagrodzonych filmów.

Na srebrnym ekranie mogliśmy zobaczyć między innymi:

Inside I’m Racing, czyli historia autystycznego chłopca zafascynowanego wyścigami, który znajduje okazję na sprawdzenie swoich umiejętności za kierownicą.

The Peculiar Abilities of Mr Mahler, który opowiada o detektywie posiadającym paranormalne zdolności. Zajmuje się on sprawą zaginionego chłopca, aby uniknąć napięcia stosunków między NRD a Zachodem.

Oraz I think i have a crush on you, opowiadający o 13-latce która poznaje przez internet pokrewną duszę – Williama. Niestety po chwili okazuje się, że rozmowy z chłopakiem zmierzają na zupełnie inne tory.

Pełna lista nagrodzonych filmów jest dostępna na stronie internetowej festiwalu Grand Off.