Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Napis 3D na bulwarze będzie opóźniony
Nasz Tczew

Napis 3D na bulwarze będzie opóźniony

W tym roku na bulwarze nadwiślańskim miał zostać zamontowany napis przestrzenny z nazwą naszego miasta. Okazuje się, że inwestycji najprawdopodobniej nie uda się zrealizować do końca grudnia z powodu braku decyzji pomorskiego konserwatora zabytków. Zadanie to odbywa się w ramach budżetu obywatelskiego.

Ostatnio informowaliśmy o wynikach głosowania w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego, dzięki któremu powstanie np. tężnia na Suchostrzygach czy też zostaną posadzone drzewa przy placu zabaw na bulwarze nadwiślańskim. Spytaliśmy prezydenta o realizację zadań z poprzedniej edycji, w tym o montaż napisu 3D z nazwą naszego miasta.

Przypomnijmy, że w marcu odbyło się głosowanie, w ramach którego mieszkańcy zdecydowali o wyglądzie napisu przestrzennego. Zwyciężył wariant z kociewskimi wzorami. Realizacja inwestycji wydłuża się przez pomorskiego konserwatora Igora Strzoka, więc dopytaliśmy prezydenta, czy ratusz ponownie zwróci się do niego z pismem o podjęcie decyzji.

Prezydent jest dobrej myśli w kwestii terminowej realizacji innych inwestycji, które zostały zgłoszone do poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego. Te jeszcze niezrealizowane włodarz wymienił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.