Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

przetarg śmieci
Nasz Tczew

Nareszcie dobre wieści po otwarciu ofert

Poznaliśmy oferty w przetargu na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Tczewa. Dwie z nich mieszczą się w zaplanowanym przez miasto na ten cel budżecie. Najkorzystniejszą finansowo ofertę złożył aktualny operator, czyli konsorcjum firm Clean-bud z Gdyni i Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Grudziądz.

W tym roku mamy kumulację ważnych dla samorządu miasta Tczew przetargów. Ogłoszenie przetargu na budowę aquaparku nie było pomyślne, podobnie przetarg na obsługę bezpłatnej dla korzystających komunikacji miejskiej na okres ponaddwuletni. Obydwa przetargi unieważniono z powodu zbyt wysokich ofert. Kolejny przetarg opiewający na dużą kwotę i długi okres to obsługa odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców Tczewa. W zakres zadania wchodzi transport odpadów do zakładu utylizacji w okresie czterech lat, także wyposażenie mieszkańców w pojemniki do odpadów niesegregowanych oraz pojemniki i worki do selektywnej zbiórki.

Władze Tczewa zapisały wydatkach na ten cel ponad 34 miliony złotych. Dwie oferty znacznie przekroczyły tę kwotę, firmy zaproponowały blisko 41 milionów. Dwie oferty były o blisko 10 milionów niższe, czyli zmieściły się w zaplanowanym na ten cel budżecie. Co ciekawe oferty te różniły się niewiele, bo o niespełna pół miliona złotych. Ponad 31 milionów zaproponował PUS Kwidzyn, natomiast niespełna 31 milionów to propozycja obecnych operatorów obsługi śmieci w Tczewie, czyli konsorcjum firm CLEAN-BUD z Gdyni i PUM Grudziądz.

W ubiegłym roku koszt odbioru odpadów komunalnych po waloryzacji wyniósł niespełna 7 milionów 300 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę ofertę konsorcjum Cleanbud-PUM koszt roczny będzie zbliżony, chociaż nieco wyższy, czyli 7 milionów 700 tysięcy złotych.