Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nowe windy na stacji w Tczewie
Nasz Tczew

Nowe windy na stacji w Tczewie

Na stacji kolejowej w Tczewie poprawi się dostęp do kolei dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. PKP Polskie Linie Kolejowe wymieniają windy z przejścia nadziemnego na perony. Dwa z czterech urządzeń już działają.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydowała o wymianie czterech wind, dzięki którym pasażerowie mogą łatwo dotrzeć z łącznika nad torami na poszczególne perony i na osiedle Zatorze. Windy funkcjonowały od wielu lat i wymagały już odświeżenia. W minionych latach informowaliśmy o częstych dewastacjach wind prowadzących na perony i na osiedle Zatorze. Spółka PLK ma nadzieję, że po zamontowaniu nowych urządzeń liczba dewastacji zmniejszy się.

Przypomnijmy, że niedawno inna spółka, PKP S.A., oddała do użytku wyremontowany budynek dworca oraz zupełnie nową, piątą windę przy peronie pierwszym. Mieszkańcy wówczas pytali, dlaczego w ramach tej inwestycji nie wyremontowano także łącznika. Przyczyną jest to, że infrastruktura kolejowa w rejonie dworca należy do różnych spółek. Za budynek dworca odpowiada firma PKP S.A., a za inne elementy PLK, która jest w trakcie wymiany czterech wind.