Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nowy rząd wybuduje nową komendę policji
Nasz Tczew

Nowy rząd wybuduje nową komendę policji?

Trwają starania w sprawie pozyskania działki pod nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Temat skomentowała była policjantka, a obecnie pomorska posłanka Trzeciej Drogi Magdalena Sroka, która wierzy w to, że za sprawą nowego rządu uda się wyremontować obecną siedzibę tczewskiej policji lub zbudować nową.

Od kilku lat tczewscy policjanci zabiegają o remont lub budowę zupełnie nowej Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Zadanie to zostało zgłoszone do ujęcia w Planie Inwestycji Policji na lata 2022-26, jednak dotąd nie zostały zabezpieczone środki. W czerwcu informowaliśmy o tym, że komendant zaproponował Ministerstwu Obrony Narodowej zamianę obecnego budynku komendy na nową lokalizację na terenie poligonu wojskowego, po tym jak MON przejął ten obszar w celu utworzenia nowej jednostki wojskowej. Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku informuje, że sytuacja prawna aktualnie zajmowanej nieruchomości nie uległa zmianie. Wciąż trwają starania w sprawie pozyskania działki pod nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Niewykluczone, że sprawa mogłaby przyspieszyć po tym, jak zmienił się rząd. Poprosiliśmy o komentarz pomorską posłankę Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Tczewscy policjanci potrzebują przynajmniej remontu obecnej siedziby, a najlepiej nowego budynku z powodu potrzeby poprawy warunków ich pracy. Policyjny kompleks przy ul. Kasprowicza ma już swoje lata – powstał między rokiem 1976 a 78. Składa się z budynku administracyjnego i pięciu obiektów zaplecza technicznego o łącznej powierzchni ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Na tczewskiej komendzie pracuje ponad 200 osób.