Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Oddział na 1 Maja znów dla COVID-owców
Nasz Tczew

Oddział na 1 Maja znów dla COVID-owców

Kolejny oddział Szpitali Tczewskich ponownie zostanie przekształcony w oddział COVID-owy. Mowa o rehabilitacji zlokalizowanej przy ul. 1 Maja na Starym Mieście.

W miniony piątek licząca 25 łóżek pediatria w Szpitalach Tczewskich została przekształcona w oddział COVID-owy. W poniedziałek analogiczna zmiana została wprowadzona na całym oddziale wewnętrznym, gdzie znajduje się 45 łóżek w tym dwa z respiratorami. W najbliższy piątek przekształceniu ulegnie kolejny oddział Szpitali Tczewskich.

Przekształcenie rehabilitacji w oddział COVID-owy jest możliwe, ponieważ dzięki pozyskanym środkom w budynku zamontowano niezbędne instalacje tlenowe. Zapotrzebowanie na łóżka COVID-owe wzrasta wraz z postępującą czwartą falą pandemii. W Tczewie większość miejsc dla pacjentów z koronawirusem jest już zajęta.

Szpitale Tczewskie znów muszą zamontować szczelne śluzy na oddziałach COVID-owych. Spytaliśmy, czy jest możliwość ich pozostawienia na wypadek gdyby w przyszłym roku ponownie zaistniała potrzeba stworzenia oddziałów COVID-owych.

Od początku epidemii w powiecie tczewskim na COVID-19 zachorowało ponad 11 000 osób. Dokładnie 258 mieszkańców z tego powodu zmarło.