Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Uwaga kierowcy! Wiadukt został zamknięty
Nasz Tczew

Uwaga kierowcy! Wiadukt został zamknięty

Od poniedziałkowego popołudnia wiadukt na Nowym Mieście w ciągu ulicy Nowy Rynek jest zamknięty. Spytaliśmy mieszkańców, czy są przygotowani na czekające ich tymczasowe niedogodności, które są związane z budową nowego wiaduktu.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w poniedziałek służby zamknęły wiadukt w ciągu ulicy Nowy Rynek. Z uwagi na jego zły stan techniczny wkrótce zostanie on wyburzony i zastąpiony zupełnie nową konstrukcją. W poniedziałek tuż po godzinie 14 nasza kamera zarejestrowała moment wyłączenia wiaduktu z ruchu. Blokady pojawiły się na ulicach dojazdowych, po południowo-zachodniej stronie na ul. Pomorskiej, Południowej i Mostowej i po stronie północno-wschodniej na ul. Kolejowej.

Mimo zablokowania ruchu w poniedziałek zaskoczeni kierowcy omijali blokady i korzystali z pozostawionej luki przeznaczonej dla pojazdów związanych z planowaną budową. Urząd Miejski przypomina, że kierowcy samochodów osobowych powinni korzystać z objazdu wiaduktem w ciągu ul. 1 maja, a kierowcy samochodów ciężarowych muszą skierować się w stronę ul. Czatkowskiej i następnie Malinowskiej w celu dotarcia do drogi krajowej nr 91. Z kolei piesi mogą skorzystać z łącznika dworcowego nad torami kolejowymi. Dodajmy, że w związku z zamknięciem wiaduktu zmieniła się trasa przejazdu autobusów linii 4 i 6. Wykonawca, czyli firma Strabag, aktualnie buduje nasyp umieszczony na bocznym boisku stadionu piłkarskiego przy ulicy Elżbiety w celu stworzenia objazdu dla mieszkańców osiedla Zatorze. Inwestycja potrwa 15 miesięcy. Spytaliśmy mieszkańców, czy wiedzieli, że wiadukt zostanie zamknięty.

Zadanie będzie kosztować nieco ponad 21 mln zł. Jest to największa inwestycja drogowa obecnie prowadzona przez miasto. Nowa konstrukcja ma być gotowa do końca 2022 r.