Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Passionatka kolędy
Nasz Tczew

Passionatka śpiewała kolędy z całego świata

W sali Centrum Kultury i Sztuki wystąpił chór dziecięco-młodzieżowy Passionatka. Koncert zatytułowany “Z kolędą przez świat” był też symbolicznym pożegnaniem dyrygentki Karoliny Kornas z zespołem.


Autorką scenariusza koncertu, koordynatorką tego muzycznego wydarzenia była dyrygentka chóru Passionatka Karolina Kornas.
Chór pokazał jak różnorodne mogą być piosenki związane z Bożym Narodzeniem. Passionatka pokazała też różne oblicza swojego zespołu – od tego najmłodszego do znacznie dojrzalszego – młodzieżowego.


Chórowi towarzyszył zespół tczewskich muzyków: Michał Wierzba Saidowski, Mateusz Kotwica, Marcin Krzemiński i Tomasz Boćkowski. Dla dyrygentki Karoliny Kornas był to szczególny koncert, ponieważ po ośmiu latach pracy z dziećmi i młodzieżą w Centrum Kultury i Sztuki – opuszcza Passionatkę.

Następczynią Karoliny Kornas będzie Weronika Łopata, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku dyrygentury chóralnej. W jednym z utworów koncertu kolęd wystąpiła gościnnie grając na skrzypcach