Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pchli Targ po raz dwunasty
Nasz Tczew

Pchli Targ po raz dwunasty

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca na Starym Mieście odbył się Pchli Targ, czyli handel przedmiotami kolekcjonerskimi, rękodziełem i używanymi przedmiotami. Wydarzenie odbyło się po raz dwunasty.

W tegorocznej edycji Pchlego Targu wzięli udział wystawcy z Tczewa i powiatu tczewskiego, a także m.in. z Trójmiasta, Starogardu Gdańskiego, Grudziądza, Elbląga, Kwidzyna, Prabut, Fromborka, Pasłęka, Olsztyna, czy Słupska. Na wystawców można było trafić nie tylko na pl. Hallera, ale także na skwerze Doktora Schefflera i wielu staromiejskich uliczkach.

Tradycyjnie było w czym wybierać. Mieszkańcy mieli do dyspozycji 60 stanowisk z rękodziełami, np. z ceramiką, torebkami, biżuterią, świecami, maskotkami, ozdobami do wnętrz. Było także 50 stanowisk kolekcjonerskich np. z lampami, zegarami, obrazami, książkami, medalami, monetami, szkłem czy porcelaną, 78 stanowisk z używaną odzieżą i zabawkami dla dzieci oraz 10 innych stanowisk np. z autorskimi obrazami, żywnością i małą gastronomią.

Handel pod chmurką został urozmaicony występami muzycznymi – uczestnicy usłyszeli Kociewską Orkiestrę Dętą Torpeda oraz kapelę podwórkową Ferajna Bydgoska. Dla dzieci przygotowano strefę zabaw i warsztatów artystycznych. Wydarzenie zorganizowała Fabryka Sztuk we współpracy z Zakładem Usług Komunalnych.