Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Perony w Rokitkach po remoncie
Nasz Tczew

Perony w Rokitkach po remoncie

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizowała przystanek osobowy Rokitki Tczewskie. Nowa nawierzchnia peronów będzie bezpieczniejsza dla osób niewidomych i niedowidzących.

Rokitki Tczewskie to niewielki przystanek osobowy na historycznej trasie łączącej Tczew z Berlinem. Obecnie każdego dnia zatrzymuje się przy nim kilkanaście pociągów, do których w ciągu doby wsiada łącznie od 20 do 50 osób. Na wniosek Urzędu Gminy spółka PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiła wymienić zużytą nawierzchnię na dwóch peronach.

Przypomnijmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe zleciły przygotowanie projektu modernizacji linii między Tczewem a Czerskiem, po to aby mieszkańcy południowej części województwa pomorskiego zyskali lepsze połączenie kolejowe. Dzięki inwestycji czas podróży skróci się nawet o 25 minut. Gdy dojdzie do realizacji tego zadania, przystanek Rokitki Tczewskie ponownie zostanie zmodernizowany.

Proponowaną lokalizację przystanku na Suchostrzygach poznamy wtedy, gdy zakończą się prace nad dokumentacją projektową. Niewykluczone, że jeśli Tczew zostanie w najbliższych latach powiększony o sąsiednie sołectwa, to przystanek Rokitki Tczewskie może stać się kolejnym przystankiem kolejowym na terenie Tczewa.