Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pięć firm z tytułem Przedsiębiorca Roku 2022
Nasz Tczew

Pięć firm z tytułem Przedsiębiorca Roku 2022

Już po raz jedenasty prezydent Tczewa nagrodził Przedsiębiorców Roku. Tym razem w konkursie zwyciężyło pięć lokalnych firm, w tym m.in. debiutująca szkoła językowa założona przez Ukrainkę oraz firma produkująca podzespoły dla przemysłu lotniczego.

W tym roku nagrodzeni zostali przedsiębiorcy w kilku kategoriach. Nagrodę debiutanta roku 2022 otrzymała szkoła języka angielskiego BigStep założona przez Ukrainkę, która przeprowadziła się do Polski już 4 lata temu, a obecnie swoją działalnością wspiera swoich rodaków w Tczewie, organizując m.in. czas wolny dla dzieci z Ukrainy i współpracując z Migrant Point Tczew. Nagroda została przyznana w uznaniu za nową jakość na rzecz edukacji języka angielskiego oraz wprowadzenie nowoczesnych metod nauczania na tczewskim rynku.

W kategorii inwestycja lub inwestor roku nagrodę otrzymała firma AGT Meble Andrzej Telus w uznaniu za nową inwestycję i rozwój działalności w Tczewie oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Firma otrzymała nagrodę za przeprowadzeniu generalnego remont obiektu, w którym mieści się obecnie salon oraz produkcja mebli. W kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa nagrodę otrzymały trzy firmy – Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka” Marii Wasiewicz-Galińskiej w uznaniu za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju edukacji zawodowej i rozwój oferty edukacyjnej dla dorosłych. Nagrodę otrzymała również firma Mettec związana z obróbką metalu w uznaniu za rozwój działalności i nową inwestycję na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Skarszewskiej, a także firma Gardner Aerospace Tczew w uznaniu za nieustanny rozwój działalności, nowe inwestycje i tworzenie miejsc pracy. Spółka zajmuje się obróbką metali i podzespołów dla przemysłu lotniczego.

Z powodu nieobecności prezydenta Tczewa przedstawiciele pięciu firm odebrali nagrody w Urzędzie Miejskim z rąk jego dwóch zastępców. Spotkanie poprowadził kierownik Biura Wspierania Przedsiębiorczości.