Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

autobus gmina
Nasz Tczew

Pierwszy tydzień gminnej komunikacji z problemami

W poniedziałek 12 lutego wystartowała publiczna komunikacja w Gminie Tczew. Operatorem sieci jest firma BE-MA Transport. Obsługuje dziesięć linii. W pierwszych trzech dniach pasażerowie jeździli za darmo, a to z powodu problemów z uruchomieniem systemu nowych urządzeń do drukowania biletów. Ponadto nie wszystkie autobusy są oklejone kolorami i logiem Gminy Tczew.

W poniedziałek wójt gminy Tczew Krzysztof Augustyniak zorganizował konferencję, na której ogłosił uruchomienie transportu publicznego na terenie całej gminy docierającego także do sąsiednich miejscowości Tczew i Trąbki Wielkie.

W porównaniu do programu pilotażowego wprowadzono znaczące zmiany poszerzające zakres. Nie ma darmowych przejazdów, ale ceny jednorazowe biletów są przystępne. Ustalono je na poziomie – 2 złotych przy przy przejazdach do 3 kilometrów, 3 złotych – na trasach do 5 kilometrów oraz 4 zł na trasach powyżej sześciu kilometrów.
Komunikację gminną obsługują autobusy firmy BE-MA Transport z Gołębiewa. Szef firmy Robert Krawczyk był też projektantem systemu sieci gminnej, zatwierdzonej przez wójta i radę gminy.