Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

film Wisła
Nasz Tczew

Strażacy filmowali wysoką Wisłę i Wierzycę

Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w okresie zagrożenia powodzią codziennie przeprowadza kontrole wysokiego stanu wód w rzekach. W środę 14 lutego trwająca fala osiągnęła punkt kulminacyjny. Tego dnia podczas patrolu młodszy kapitan Konrad Majewski i dwaj inni operatorzy kamer-strażacy zrealizowali film, na którym znalazły się zdjęcia z lotu ptaka Wierzycy i Wisły oraz zalanych terenów.

Film zrealizowany trzema kamerami, w tym dwoma wysokiej jakości dronami, od 15 lutego można było zobaczyć w internecie na kanale Youtube Konrada Majewskiego i w telewizji Tetka. Zdjęcia wykonane w okolicznościach zagrożenia powodziowego robią wrażenie. Stan wody w Wiśle akurat podczas tej fali – w walentynki – kiedy właśnie odbył się patrol, osiągnął punkt kulminacyjny 774 centymetry. Przypomnijmy, że stan alarmowy to 820 cm.


Komenda powiatowa PSP jest z pewnością dumna z materiału zrealizowanego przez kamerzystów-strażaków i zmontowanego przez Majewskiego. Filmowa relacja tczewskich strażaków z patrolu może być przepustką do utworzenia na stałe zespołu prasowego powiatowej komendy do tworzenia podobnych produkcji.