Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pogoń Olsztyn
Nasz Tczew Sport

Piłkarki Pogoni Dekpolu blisko ekstraligi futsalu

Pogoń Dekpol Tczew wygrała 8:3 osiem do trzech mecz na szczycie futsalowej pierwszej ligi z AZS UWM Olsztyn. Tczewianki są liderkami, a ich przewaga nad wiceliderem wzrosła do pięciu punktów.

Trwa niesamowita seria zespołu seniorek Pogoni Dekpolu Tczew w futsalu. Przypomnijmy, że w grudniu tczewski klub wywalczył Mistrzostwo Polski do lat 19 w halowej piłce nożnej, niedawno wyeliminował zespół ekstraligi z Pucharu Polski i znakomicie radzi sobie w pierwszej lidze. W grupie północnej tych rozgrywek Pogoń jest liderem, a w minioną niedzielę podejmował w hali Powiatowego Centrum Sportu przy II LO wicelidera – AZS UWM Olsztyn. To jedyna drużyna z którą zespół Mateusza Sroki w tym sezonie poniósł porażkę.

Mecz na szczycie był emocjonujący i zacięty. Pełna zwrotów akcji była pierwsza połowa. Zaczęło się dobrze dla gospodyń, które po strzale Magdaleny Sobal objęły prowadzenie. Potem jednak olsztynianki pokazały, że nie przypadkiem zajmują drugie miejsce w tabeli i walczą z tczewiankami o ekstraligę. Po szybkim kotrataku wyrównały, a chwilę później objęły prowadzenie 2:1 po wykorzystaniu rzutu karnego. Olsztynianki długo nie cieszyły się prowadzeniem, bo wyrównała Joanna Ścisłowska. Tczewianki starały się grać szybko, ofensywnie z dużym naciskiem na rywalki. Zdarzały się przy tym błędy, po których rywalki kontratakowały. Błąd bramkarki Pogoni Adriany Banaszkiewicz sprawił, że AZS UWM kolejny raz objął prowadzenie. Golkiperka Pogoni zrehabilitowała się jeszcze w pierwszej połowie kilka razy świetnymi interwencjami, w tym obroną rzutu karnego. Po zespołowej akcji gospodynie jeszcze przed przerwą wyrównały na 3:3, a strzelczynią gola była Nadia Czarnecka.

Pogoń jak zwykle starała się grać bardzo inrensywnie. Trener tczewskiego zespołu wprowadzał rotacyjnie trzy składy. Przyniosło to efekt w drugiej połowie meczu, kiedy to bezsprzecznie skuteczniejsze były tczewianki. W tej części meczu nie straciły ani jednej bramki, a zdobyły aż pięć. Trzy razy do siatkli trafiła Katarzyna Nowak, po golu zdobyły jeszcze Łucja Tabor i Magdalena Sobal. Po znakomitym spotkaniu i rewelacyjnej drugiej odsłonie spotkania Pogoń wygrała 8:3. Po meczu na szczycie tczewianki umocniły się na pozycji lidera północnej grupy pierwszej ligi. Ma pięć punktów przewagi nad drugim AZS UWM i otwartą drogę do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w futsalu kobiet w Polsce.