Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pogoń przed sezonem
Nasz Tczew Sport

Piłkarki Pogoni Dekpolu zaczynają sezon

Bardzo intensywne i pracowite lato mają piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew. Uczestniczyły z powodzeniem w zawodach beach soccera, miały dwa obozy sportowe, a już w sobotę czternastego sierpnia rozegrają inauguracyjny mecz pierwszej ligi. Kadra zespołu Mateusza Sroki zmieniła się – kilka zawodniczek odeszło, ale też sporo nowych piłkarek weszło w skład tczewskiej drużyny.

W ubiegłym sezonie Pogoń Dekpol była beniaminkiem I ligi. Debiutantki z Tczewa na tym centralnym szczeblu rozgrywek poradziły sobie znakomicie. Ostatecznie zajęły szóste miejsce, w Tczewie pokonały między innymi mistrzynie rozgrywek z Tarnowa.

Latem zespół Mateusza Sroki nie odpoczywał od piłki. Tradycyjnie brał udział w turniejach ogólnopolskich beach soccera. Dzięki wywalczeniu drugiego miejsca w Pucharze Polski Pogoń awansowała do grona ośmiu zespołów rywalizujących w Mistrzostwach Polski plażowej piłki nożnej. O tegorocznych występach na piasku i przygotowaniach do sezonu rozmawialiśmy z napastniczką Pogoni Magdaleną Sobal i trenerem tczewskiego zespołu Mateuszem Sroką.