Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Punkty paszportowe przeżywają oblężenie
Nasz Tczew

Punkty paszportowe przeżywają oblężenie

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę wielu mieszkańców naszego kraju na wszelki wypadek postanowiło wyrobić sobie paszport. Efekt jest taki, że punkty paszportowe w całej Polsce przeżywają prawdziwe oblężenie. Tczewski punkt informuje, że do końca marca nie dysponuje już wolnymi terminami wizyt w sprawie złożenia wniosków o wydanie paszportu.

Wniosek o wydanie paszportu można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie całego kraju, co oznacza, że mieszkańcy większych miejscowości, w których kolejki są bardzo długie, składają wnioski np. w Tczewie, przez co powstaje efekt efekt domina i także w mniejszych miejscowościach punkty paszportowe zaczynają się blokować. Mieszkańcy powiatu tczewskiego skarżą się, że tczewski punkt paszportowy rzekomo nie odbiera telefonów. Starostwo tłumaczy, że telefony są odbierane przez cały czas od godziny 8 do 15. Urząd zdaje sobie sprawę z problemów wynikających z połączeniem, ale w chwili obecnej nie ma możliwości jego poprawy. Punkt otrzymuje dziesiątki połączeń z wszystkich miejscowości z województwa pomorskiego, jak również z całej Polski. Aktualnie rejestracja do Biura Paszportów przebiega wyłącznie telefonicznie.

Starostwo informuje, że do końca marca nie dysponuje już wolnymi terminami wizyt w sprawie złożenia wniosków o wydanie paszportu. Umawianie wizyt w terminie do 15 kwietnia zostanie wznowione od 28 marca wyłącznie poprzez kontakt telefoniczny.