Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewski szpital znów bez COVID
Nasz Tczew

Tczewski szpital znów bez COVID

Piąta fala koronawirusa powoli przemija, w związku z czym Szpitale Tczewskie przestały pełnić funkcję szpitala COVID-owego. Placówka otrzymała ponad 800 tysięcy zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, które ma zamiar przeznaczyć m.in. na budowę windy.

Po raz pierwszy Szpitale Tczewskie były placówką COVID-ową od października 2020 roku do końca maja roku kolejnego. W listopadzie Oddział Pediatryczny oraz Wewnętrzny ponownie zostały przekształcone w COVID-we. Aktualnie wojewoda pomorski zdecydował, że mogą one przyjmować pacjentów bez koronawirusa. Do Szpitali Tczewskich trafiło 828 tys. złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Od początku epidemii COVID-19 w powiecie tczewskim odnotowano ponad 18 tysięcy przypadków zakażeń oraz 385 zgonów. W ciągu ostatnich siedmiu dni sanepid odnotował 246 zachorowań oraz 1 zgon. Liczby wyraźnie pokazują, że piąta fala słabnie. W jej szczytowym momencie w powiecie odnotowywano ponad 100 przypadków dziennie, a obecnie od kilkunastu do ok. pięćdziesięciu.