Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Poznaliśmy przedsiębiorców roku
Nasz Tczew

Poznaliśmy przedsiębiorców roku

Po raz dziesiąty prezydent Tczewa przyznał nagrody w konkursie „Przedsiębiorca roku”. Pięć firm, które zdaniem władz miasta wyróżniają się na tczewskim rynku przedsiębiorców, otrzymało nagrody pieniężne oraz dyplomy.

Nagrody przyznano w poniedziałek w Urzędzie Miejskim. Podczas wybierania przedsiębiorców roku pod uwagę brano takie kryteria jak: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, dbanie o zachowanie tradycji rzemieślniczej czy kupieckiej, zaangażowanie w sprawy miasta, dbałość o środowisko naturalne, czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. W kategorii debiut roku nagrodzona została Kawiarnia-Cukiernia „Marysieńka” zlokalizowana przy ul. Dąbrowskiego.

Nagrodę w kategorii mikroprzedsiębiorca otrzymał Salon Rowerowy Bogdana Bondariewa wnoszący duży wkład w promocję polityki rowerowej miasta. W tej samej kategorii nagrodę zdobył także Auto Serwis Tomasza Waszyńskiego zlokalizowany przy ul. Świętopełka.

Przedsiębiorcą roku w kategorii małe i średnie firmy został Jakub Kukuła w uznaniu za stały rozwój marki „Kukuła Healthy Food” na terenie całego kraju, zaangażowanie w sprawy społeczne i ochronę środowiska naturalnego poprzez promocję zdrowego trybu życia. Z kolei przedsiębiorcą roku w kategorii Inwestycja lub Inwestor roku została firma Bud Invest.

Różni przedsiębiorcy w różny sposób odczuli skutki pandemii COVID-19. Dla jednych był to czas intensywnego rozwoju, a dla innych czas wielu problemów.