Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pogoń puchar polski
Nasz Tczew Sport

Piłkarki Pogoni Tczew coraz lepsze w futsalu

Pogoń Dekpol Tczew po wyjazdowym zwycięstwie nad AZS SGGW Warszawa umocniła się na pozycji lidera północnej grupy pierwszej ligi w futsalu. Kilka dni wcześniej piłkarki Mateusza Sroki pokonały w Tczewie w meczu Pucharu Polski drużynę grającą w futsalowej ekstralidze – AZS UG Gdańsk.

Od kilku lat piłkarki nożne Pogoni w sezonie zimowym wiele czasu poświęcają rozgrywkom futsalowym. Niedawno klub osiągnął największy sukces w swojej historii właśnie w piłce nożnej halowej – Pogoń wywalczyła Mistrzostwo Polski do lat 19.


W tym roku Pogoń debiutuje w pierwszej lidze futsalu, bierze również udział w Pucharze Polski. Niedawno zespół Mateusza Sroki miał okazję właśnie w ramach rozgrywek pucharowych zmierzyć się z drużyną ekstraligi AZS UG Gdańsk. Pogoń nie była faworytem, ale wygrała dwa do zera po bramkach katarzyny Nowak i magdaleny Sobal. Oznacza to awans do 1/8 Pucharu Polski.

Trzy dni później, 9 stycznia, Pogoń rozegrała wyjazdowy mecz 6 kolejki pierwszej ligi futsalu. Tczewianki bez większych problemów wygrały 3:0 z AZS SGGW Warszawa. Bramki zdobyły Magdalena Sobal i Joanna Ścisłowska dwie. Po tych meczach zaprosiliśmy do studia trenera Mateusza Srokę i zawodniczkę Pogoni Łucję Tabor.