Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Powiększają skwer w sercu Suchostrzyg
Nasz Tczew

Powiększają skwer w sercu Suchostrzyg

Tuż przy Szkole Podstawowej nr 12 na Suchostrzygach aktualnie trwa budowa nowego chodnika oraz nasadzanie kilkudziesięciu drzew. To część większego planu, zakładającego powiększenie istniejącego terenu zielonego, który będzie realizowany w kolejnych miesiącach tego roku.

Przy dwunastce trwają wstępne prace przy powiększaniu terenu zielonego łączącego ulicę Topolową z Armii Krajowej. Ten etap inwestycji wkrótce się zakończy, jednak miasto już ma w planach kolejny. W tegorocznym budżecie na rozbudowę terenu zielonego naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 12 zabezpieczono 400 tysięcy zł. Przypomnijmy, że w minionych latach Urząd Miejski kilkukrotnie inwestował w tym miejscu.

Na osiedlu Suchostrzygi zaplanowanym w czasach komunistycznych nie pozostawiono zbyt wiele przestrzeni pod tereny rekreacyjne. Obecnie władze miasta przeznaczają na te cele mniejsze dostępne obszary takie jak np. skwer z fontanną przy ul. Żwirki. Przypomnijmy, że jesienią na tak zwanym mini osiedlu TTBS udostępniono teren rekreacyjny przy ul. Bora-Komorowskiego.