Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

szkoły wystawa
Nasz Tczew

Plenerowa wystawa o powiatowych szkołach

Od poniedziałku na terenie tczewskiego węzła transportowego między wejściem na dworzec PKP a galerią handlową można obejrzeć wystawę plenerową, która prezentuje ofertę edukacyjna szkół ponadpodstawowych powiatu tczewskiego. Ekspozycję we współpracy z ośmioma placówkami i Fabryką Sztuk przygotowało starostwo powiatowe.

Wystawa plenerowa jest częścią kampanii promocyjnej na jaką zdecydowało się starostwo, żeby wesprzeć placówki powiatu tczewskiego w trudnych czasach pandemii, w których nie można organizować dni otwartych szkół czy targów edukacyjnych.
Ekspozycja nazywa się „Szkoły Powiatu Tczewskiego. Dobry wybór – dobra przyszłość”. Na planszach pokazana jest oferta ośmiu placówek ponadpodstawowych z Tczewa, Pelplina i Gniewa.

Starosta tczewski zaprasza ósmoklasistów do zapoznania sie z informacjami także na stronie internetowej: 8klasa.codalej.powiat.tczew.pl
Zarówno wystawa jak i strona zawierają opisy zawodów, jakie można zdobyć uczęszczając do szkół ponadpodstawowych powiatu tczewskiego, są również opisy profili kształcenia w szkołach ogólnokształcących.