Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Podgórna i Kręta z dużym opóźnieniem
Nasz Tczew

Podgórna i Kręta z dużym opóźnieniem

Trwa przebudowa dwóch staromiejskich ulic, które są rewitalizowane ze wsparciem funduszy unijnych. Zarówno ulica Podgórna jak i Kręta miały zostać oddane do użytku w trakcie mijających wakacji. Okazało się, że obie inwestycje zaliczą dwumiesięczne opóźnienie.

Przebudowa 60 metrów schodów w ciągu ul. Krętej i stumetrowego fragmentu ul. Podgórnej to konsekwencja działań zapoczątkowanych w 2017 r. Wówczas ratusz opublikował wyniki konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania tych dwóch lokalizacji. Jeszcze do niedawna ulica Podgórna wyglądała w ten sposób. W tym roku uzyska ona zupełnie nowy, estetyczny wygląd m.in. dzięki elementom małej architektury takich jak ławki, balustrady czy donice.

Przebudowa ul. Podgórnej miała zakończyć się w sierpniu, jednak termin ten okazał się niemożliwy do dotrzymania. Jednym z powodów jest trwająca epidemia koronawirusa, a także niespodzianki kryjące się pod ziemią. Przebudowa ulicy Krętej również jest opóźniona o około dwa miesiące. Tak wyglądała ona do niedawna, a tak będzie się prezentować za kilka tygodni.

Przebudowę ul. Krętej realizuje firma ze Starogardu Gd. za 1 mln zł. Z kolei ul. Podgórną przebudowuje firma z Grudziądza za 2 mln zł. Obie inwestycje są realizowane w ramach projektu pn. „Miasto od-nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza w Tczewie” podlegającego współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.