Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

prezydent podsumowanie
Nasz Tczew

Podsumowanie roku z prezydentem Tczewa

W programie “Pytania do prezydenta” Mirosław Pobłocki omawiał najważniejsze decyzje i wydarzenia dotyczące samorządu miasta Tczewa i jego mieszkańców, jakie miały miejsce w ubiegłym roku. Była mowa o bezpłatnej komunikacji, decyzji o budowie basenu przy szkole i zakończeniu kilku inwestycji.

Prezydent zgodził się ze stwierdzeniem, że najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku w Tczewie było wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla pasażerów.

W programie podjęty był wątek decyzji rezygnacji w ubiegłym roku z budowy aquaparku ze względu na koszty, a przeznaczeniu dofinansowania z programu rządowego na budowę basenu przy szkole podstawowej numer 12. Omówione były dwie zakończone inwestycje drogowe – budowa wiaduktu nad torami kolejowymi przy dworcu PKP jak i przebudowa ulicy Ceglarskiej.

Prezydent przyznał, że ważna w kontekście przyszłości Tczewa była sprzedaż nieruchomości – 3-hektarowej działki przy drodze krajowej 91, na której inwestor wybuduje centrum handlowe oraz byłego sądu rejonowego przy ulicy Kołłątaja.

Prezydent Pobłocki zwrócił uwagę na wprowadzenie w ubiegłym roku płatnych stref parkowania oraz zakupu przez miasto zabytkowego wiatraka.