Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pogoń czwórka radom
Nasz Tczew Sport

Pogoń Dekpol na remis w Radomiu

Piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew w meczu 16 kolejki pierwszej ligi zremisowały 1:1 ze Sportową Czwórką Radom. Było to wyjazdowe spotkanie z drużyną, która miała tyle samo punktów na koncie co tczewianki.

Już w ósmej minucie Pogoń stanęła przed szansą na objęcie prowadzenia z rzutu karnego. Strzał z jedenastki Martyny Tryki obroniła jednak bramkarka z Radomia Anita Snopczyńska. Chwilę później sędzina podyktowała rzut karny dla Czwórki. Do siatki trafiła Aleksandra Szydło. Do przerwy gospodynie prowadziły 1:0.

Na początku drugiej połowy ładnym strzałem z woleja gola dla Pogoni zdobyła Magdalena Sobal. W 65 minucie Ukrainka grająca od niedawna w Pogoni Nadia Boyczuk ujrzała czerwoną kartkę w konsekwencji ukarania drugą żółtą. Tczewski zespół, mimo osłabienia, nie stracił w Radomiu drugiego gola, a nawet miał szanse na zdobycię zwycięskiej bramki. Ostatecznie drużyna Mateusza Sroki zremisowała z sąsiadkami w tabeli 1:1.