Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wykrywanie oszóstów
Nasz Tczew

Szukają sposobu na wykrycie oszustów

System opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Tczewie nie jest szczelny. Są mieszkańcy, którzy podając fałszywe dane, zaniżają swoje opłaty. Za oszustów muszą płacić uczciwi mieszkańcy, a koszt systemu wzrasta. Władze miasta planują niebawem wykorzystać specjalne oprogramowanie, które pomoże wykryć osoby podające nieprawdziwe informacje w deklaracji.


Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki nie ukrywa, że jednym z powodów podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Tczewie jest oszukiwanie.


Władze naszego miasta rozpatrywały pomysł rozliczania opłat za śmieci poprzez zużycie wody w danym mieszkaniu, jednak ostatecznie od tej kontrowersyjnej metody rozliczania nasz samorząd odszedł.

Oprogramowanie, dzięki któremu można porównać liczbę mieszkańców w gospodarstwie poprzez kilka baz danych, jak również na przykład poprzez zużycie wody, zlecił stworzyć i zastosował samorząd miasta Świdnik. Ten sam program będzie zastosowany w Tczewie. Prezydent podał prosty przykład w jaki sposób będzie on działać.

Za aplikację, o której mówił prezydent nie będzie musiał nasz samorzad zapłacić ani twórcom, ani miastu Świdnik, ponieważ jest ona efektem programu rządowego, formą wsparcia samorządów.