Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Masowe szczepienia wkrótce przy ósemce
Nasz Tczew

Masowe szczepienia wkrótce przy ósemce

Władze Tczewa zdecydowały o udostępnieniu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 8 na Suchostrzygach w celu utworzenia masowego punktu szczepień. Za jego organizację odpowiadają Szpitale Tczewskie. Na sali gimnastycznej aktualnie powstaje niezbędna medyczna infrastruktura. Punkt najprawdopodobniej ruszy w przyszłym tygodniu. Zmotoryzowani pacjenci będą musieli pamiętać, że parking przy sali gimnastycznej znajduje się w ślepej odnodze ulicy Obrońców Tczewa przy Kanale Młyńskim.

Łącznie od początku pandemii już ponad 9500 osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego, co stanowi osiem procent wszystkich mieszkańców. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 298 nowych przypadków, czyli o 100 mniej niż w poprzednich tygodniach. W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięcej nowych chorych osób zidentyfikowano w piątek, mowa o 68 osobach. Sanepid informuje również o liczbie ponad 414 tysięcy mieszkańców województwa pomorskiego, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 9 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarły 222 osoby.