Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

przetarg Stoczniowców
Nasz Tczew

Kiedy przebudowa ulicy Stoczniowców?

Niebawem rozpocznie się pierwszy etap przebudowy ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano 2 miliony 150 tysięcy złotych. Po otwarciu ofert przetargowych wiadomo, że inwestycja będzie kosztowała więcej.

Ulica Stoczniowców to jedna z najdłuższych i najgorszych pod względem stanu technicznego dróg w naszym mieście. Ma fatalną nawierzchnię, w niej dziury, a nawet wystające elementy stalowego uzbrojenia. Mieszkańcy tej ulicy skarżą się także na to, że są notorycznie zalewani, co oznacza, że kanalizacja deszczowa w ulicy Stoczniowców jest niesprawna. Nawierzchnia ciągu pieszego w tej ulicy jest albo bardzo nierówna albo chodnika po prostu nie ma.


W 2021 roku ma być zrealizowany pierwszy etap czyli przebudowa 400-metrowego odcinka od skrzyżowania z ulicą Pionierów do ulicy Okrętowej, w roku 2022 przebudowana ma być część druga – od ulicy Pionierów do skrzyżowania z ulicą Robotniczą. We wtorek 20 kwietnia poznaliśmy oferty przetargowe na tegoroczne zadanie.
Najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym złożyła firma PBD ze Starogardu Gdańskiego, ale inne podmioty zadanie wyceniło podobnie. Najwyższa oferta opiewała na blisko 2 miliony 600 tysięcy. Władze Tczewa zapewne zaakceptują kwotę blisko 150 tysięcy złotych wyższą niż zakładana na realizację zadania. Prezydent Pobłocki stwierdził, że już myśli o tym, żeby jak najszybciej przebudować całą ulicę.