Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczew Polski Ład
Nasz Tczew

Polski Ład dofinansuje tczewskie inwestycje?

Program rządowy Polski Ład ma między innymi być szansą dla samorządów na dofinansowanie inwestycji. W programie Pytania do Prezydenta Mirosław Pobłocki powiedział jakie zadania znalazły się we wnioskach złożonych przez miasto Tczew.

Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Samorządy mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji w wysokości od 80 do 95 procent zadania. Wkład własny samorządu może zatem wynieść najmniej 5 procent, a najwięcej 20 procent.

Zagospodarowanie otoczenia szkoły podstawowej nr 1, w tym budowa hali sportowej, a na jej dachu boiska ze sztuczną nawierzchnią, oszacowano na około 18 milionów złotych. Przebudowę ulicy Zygmunta Starego oszacowano na blisko 5 milionów złotych. Pierwszy etap przebudowy ulicy Stoczniowców jest obecnie realizowany. Drugi etap może kosztować blisko 2,5 miliona złotych.

Nabór pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych trwał do 15 sierpnia. Jeszcze tej jesieni rząd ma ogłosić nabór drugiej edycji. W związku z tym ogłoszenia listy zaakceptowanych wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład możemy się spodziewać w tym miesiącu.