Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ponad 80 zakażeń jednego dnia
Nasz Tczew

Ponad 80 zakażeń jednego dnia

Państwowy Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w poniedziałek poinformował aż o 83 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie tczewskim. To największa liczba zarażonych odnotowana w poniedziałek w całym województwie pomorskim. Na drugim miejscu uplasowała się Gdynia z liczbą nowych chorych wynoszącą 77, a na trzecim Gdańsk z 75 zakażonymi.

W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 15 tysięcy zachorowań. W powiecie tczewskim w ciągu minionego tygodnia przybyła rekordowa ilość nowych zakażeń, bo aż 235. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 667 osób, z czego 175 wyzdrowiało. Pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest 482.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano pięć kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2. Mowa o dwóch kobietach – 69- i 70-letniej oraz o trzech mężczyznach – dwóch 64-letnich i jednym 71-letnim. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 10 osób, a w województwie pomorskim 225. W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa ponad 1200 osób, a niemal 300 pozostaje pod nadzorem epidemicznym.