Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Porodówka znów dla wszystkich
Nasz Tczew

Porodówka znów dla wszystkich

Dobra wiadomość, dla kobiet w ciąży, które w ostatnich tygodniach musiały szukać porodówki poza Tczewem. Przypomnijmy, że w październiku Szpitale Tczewskie zostały przekształcone w placówkę jednoimienną i od tego momentu przyjmowały wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Prezes szpitala informuje, że w związku ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną w kolejnych tygodniach przywracane będzie wcześniejsze funkcjonowanie niektórych oddziałów. Od poniedziałku porodówka ponownie przyjmuje pacjentki bez koronawirusa.

Prezes szpitala dodaje, że za kilkanaście dni dla pacjentów bez COVID-19 zostanie przywróconych ponad 60 łóżek w budynku przy ul. 1 Maja.

Sytuacja epidemiczna w powiecie tczewskim przedstawia się następująco. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, czyli w okresie świąteczno-noworocznym, sanepid wykrył w naszym powiecie 549 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 90 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało ponad 5100 osób, czyli 4 procent mieszkańców.

W ciągu minionych dwóch tygodni w powiecie tczewskim odnotowano 28 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem, przy czym 30 grudnia padł rekord w skali powiatu – zgonów jednego dnia było aż 11. Nie znamy wieku ani płci zmarłych osób, ponieważ te dane sanepid przestał publikować, nie znamy również liczby ozdrowieńców. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 110 osób, a w województwie pomorskim ponad 1700.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 131 respiratorów znajdujących się na Pomorzu, wolnych jest 55. Z kolei na ponad 1800 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest około 740.